Spodnie

Spodnie w szafie kobiety

Każda z nas wie, że elegancki ubiór może być związany ze spodniami. Czarne cygaretki z białą koszulą są przejawem ubioru oficjalnego, urzędowego, galowego. Czy wiesz jak zaczęła się historia damskich spodni?

Rewolucja modowa

W dzisiejszych czasach, prawie każda kobieta ma w swojej garderobie spodnie. Jest to normalne, kiedy idąc ulicą widzimy kobietę w długich, czarnych dżinsach, czy niebieskich cygaretkach. Jednak przez wiele lat, podstawowym ubiorem kobiety była suknia. Przyjęło się, że kobiety mają wyglądać pięknie, elegancko, delikatnie, naturalnie, a suknie były elementem kobiecości. Niezależnie od tego czy kobieta pracowała w polu czy bywała na dworach królewskich, każda była ubrana w suknię. Różniły się one co prawda w zależności od klasy jej nosicielki, jednak niespotykane było, aby kobieta chodziła w spodniach, które początkowo były przeznaczone jedynie dla mężczyzn. Mężczyźni byli wtedy Panami domów, skąd wzięło się stwierdzenie, że kto ma spodnie w rodzinie ten rządzi majątkiem. W połowie XIX wieku, po świecie rozniosły się wieści o strajkach kobiet walczących o swoje prawa. Wtedy właśnie wywalczyły one prawo do noszenia spodni. Wywalczone prawo, miało ukazać kobiety jako osoby równe mężczyznom, a przedmiotem równości były właśnie spodnie. Choć na początku XX wieku w Polsce większość kobiet wciąż nosiła suknie, zdarzały się kobiety wychodzące naprzeciw dotychczasowym rutynom w kwestii ubioru. Z czasem kobiety co raz częściej próbowały różnych stylizacji ze spodniami w roli głównej. Moda wśród kobiet na spodnie, okazywanie w ten sposób swojej niezależności i równości w stosunku do mężczyzn, zainspirowała wielu projektantów. Każdy starał się dodawać elementy pod kobiece style oraz tworzyć modele pod kobiece kształty. Przez lata zarówno moda jak i modele spodni się zmieniały, jednak do dziś są one symbolem równości.

Rodzaje spodni

Na przestrzeni lat powstało wiele krojów, stylów i projektów spodni. Zależnie od tego do jakiej stylizacji potrzebujemy dobrać dół, znajdziemy wśród nich zarówno spodnie eleganckie, szerokie, dopasowane, z wysokim stanem, materiałowej, dżinsowe, pluszowe, welurowe, jedwabne, aksamitne, lniane, krótkie, długie, za kolana, przed kostki, za kostki, głębokie, płytkie i wiele innych. Spodnie ze ściągaczami, z gumką czy sznurkiem, podkreślą sylwetkę i kobiece kształty, z kolei spodnie wcięte w talii, sprawdzą się, w celu podkreślenia sylwetki. Spodnie z dodatkiem takim jak pasek czy łańcuch, nadadzą charakteru Twojemu stylowi. Krótkie spodenki idealnie sprawdzą się w cieplejsze dni, natomiast dłuższe, grubsze spodnie ochronią ciało przed chłodnym wiatrem jesienią. Jak widzisz rodzajów spodni jest tak wiele, że na pewno do każdej stylizacji będziesz w stanie dobrać parę lub dwie dla siebie.

Zalety spodni

Oprócz praktycznej strony spodni, opisać można jeszcze wiele zalet. Spodnie są przede wszystkim wielofunkcyjne. Pasują zarówno do swetrów jak i bluzek, bluz, płaszczy i innych elementów garderoby. Jednym słowem można łączyć stylizacje na wiele sposobów. Spodnie są zakupem na lata, a z jedną parą można tworzyć nieskończenie wiele stylizacji, więc nie trzeba ich mieć dużo, aby zadowalać innych różnorodnością swojego wyglądu czy pomysłowością. Kolejna zaleta to dużo rodzajów spodni. Różne kroje i materiały również są bardzo dużym plusem, gdyż możemy dowolnie mieszać style.

Dlaczego warto zamówić damskie spodnie u nas?

W naszej ofercie znajdziesz spodnie do różnych stylizacji. Spodnie długie? Może krótkie spodenki? Szukasz spodni, w których będziesz wyglądać dobrze i czuć się komfortowo? Dobrze trafiłaś! Sprawdź naszą ofertę i wybierz spośród najmodniejszych modeli w tym sezonie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

  • spodnie BYmia gray

    139,00 
  • spodenki HARPER

    59,00