Spódnice

Sukienka a spódnica

Kupując sukienkę, rzadko zastanawiamy się z jakim innym elementem garderoby ją połączyć. Problem robi się, gdy chcemy stworzyć stylizację ze spódnicą w roli głównej. Sukienka jest całością ubioru, jedynie co możemy do niej dobrać to okrycie wierzchnie takie jak sweter, żakiet czy płaszcz. Do spódnicy jednak, należy dobrać znacznie więcej elementów. Przede wszystkim górę stroju. Bluzka, bluza, sweter a może zwykły T-shirt?

Z czym łączyć spódnice

Łączenie spódnic z górą stroju zależy od tego jaki jest Twój styl. Jeśli lubisz bardziej odważny odważny styl, możesz łączyć dowolne elementy ze sobą. Jeśli jednak lubisz mieć części garderoby dopasowane do siebie, wtedy dobieraj kolory i materiał tak, aby się nie gryzły ze sobą. Przykładowym połączeniem kolorów będzie biały i czarny, zielony i żółty, czerwony i różowy. Kolory można łączyć dowolnie, jednak jeśli chcemy zachować porządek wizualny w kolorystyce, powinniśmy sprawdzić na kole kolorów. Pamiętaj, aby Twoja stylizacja zachowała zasady odpowiedniego doboru kolorów, użyj z niej maksymalnie trzech kolorów. Jeśli użyjesz zbyt wiele kolorów, stylizacja może się wydać zbyt chaotyczna. Co jeśli w stylizacji znajdują się kwiaty, krata, paski czy inne wzory? W takiej sytuacji, najlepszym sposobem uniknięcia zbyt intensywnego łączenia kolorów, będzie dobranie pozostałych elementów garderoby o jednolitym kolorze. Błędem jest łączenie różnych wzorów takich jak krata i paski, czy kwiaty i motyle. Jeśli postawiłaś na wzorzystą, zwiewną spódnicę w kolorze niebieskim, jako górę możesz wykorzystać zwykły, biały podkoszulek. Oprócz mieszania kolorów i wzorów, ważne jest również, aby nie mieszać stylów. Bufiaste rękawy na zielonej bluzce i falbany na żółtej spódnicy to nie będzie dobre połączenie, mimo odpowiedniego dobrania kolorów, falbany i bufiaste rękawy nie powinny się znaleźć w jednej stylizacji. Zamiast tego do bufiastej bluzki załóż gładką spódnicę, a do dołu z falbanami dobierz nieprzesadną w dodatki bluzkę.

Jak wyrazić siebie przez ubiór

Jesteś osobą, która przez ubiór lubi pokazać kim jest? A może chcesz wyróżniać się wśród tłumu? Poprzez ubiór człowiek może być postrzegany jako osoba elegancka, zadbana, delikatna, szalona czy chaotyczna. Sposób w jaki dobieramy ubrania, mówi innym jak powinni nas postrzegać. Kiedy idziemy na imprezę ze znajomymi i wśród tłumu rozluźnionych ludzi widzimy mężczyznę w garniturze, pierwsze słowo, jakie przychodzi nam na myśl „sztywniak” lub „elegancik”. Mimo, że danej osoby nie znamy, to jej ubiór wskazuje nam na jej zachowanie. Jak się ubierać, aby nie być postrzeganym w sposób negatywny, ale wyrazić siebie? Najprościej poprzez dodatki. Łańcuch przypięty do spodni, wysokie obcasy do spódnicy, duże koła w uszach czy kapelusz na głowie. Dobrym sposobem jest również urozmaicanie ubrań poprzez dodanie nadruku, cekinów, brokatu, farby. W ten sposób takie ubranie staje się wyjątkowe, indywidualne i stworzone przez nas pod nas samych. Jeśli jednak nie chcesz zmieniać nic w naszych ubraniach, a dodatki nie są Twoim ulubionym elementem ubioru, możesz wyrazić siebie poprzez ciekawy dobór ubrań na urodziny koleżanka, imprezę ze znajomymi czy spacer po rynku miasta. Mimo, że nie powinno się łączyć kolorów, stylów i wzorów, czasami najbardziej odpowiednim sposobem na pokazanie siebie i swojego charakteru, jest właśnie łamanie reguł dress codu. W końcu chcesz pokazać siebie a nie powszechne zasady modowe.

Dlaczego warto sprawdzić naszą ofertę?

Chcesz pokazać swoją niezależność i indywidualność? Wyraź siebie z naszą kolekcją spódnic i łącz dodatki i pozostałe elementy garderoby tak jak lubisz. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź swój styl, znajdź siebie!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Powrót do sklepu